pages bg right

Fotografia

Fotografia to sztuka uchwycenia tego, czego inni patrząc nie widzą. To także codzienny zapis naszego życia, pamiątka po chwilach które mijają. Fotografika to fascynujące zajęcie, jest to świetne hobby zarówno dla facetów którzy pragną być w centrum wydarzeń jak i dla tych którzy wolą spokojnie robić zdjęcia w zaciszu domu lub na łonie przyrody. Jeśli używasz aparatu klasy ultrazoom, możesz fotografować niemal wszystko na co masz ochotę – jeśli natomiast używasz lustrzanki, każdy rodzaj fotografii to osobny obiektyw.

Aparat dla  hobbysty

Najczęściej fotografujemy metodą spacerową, czyli robimy zdjęcia temu co przyciąga naszą uwagę. Gdy nie masz sprecyzowanych wymagań, kup aparat kompaktowy z długim zoomem oraz trybem manual – nauczysz się obsługi sprzętu.
Jeśli wolisz robić zdjęcia ludziom, dobrym rozwiązaniem jest kupno lustrzanki z obiektywem o ogniskowej 50 mm i dużej jasności. Taki sprzęt umożliwia robienie świetnych zdjęć z rozmytym tłem. Od fotografii portretowej wywodzi się fotografia mody, która wymaga inwestowania większych pieniędzy w sprzęt.
Fotografia reportażowa – zwana także street, wymaga umiejętności uchwycenia ciekawych wydarzeń w ruchu miejskim. Wymaga szybkiej reakcji i odwagi – czasem przechodniom nie podoba się uwiecznianie ich bez zgody. Aparat – cichy, mały i z szerokim kątem – sprawdzają się „bezlusterkowce” z obiektywem typu naleśnik.
Fotografia makro – pierwszy stopień wtajemniczenia w fotografię przyrodniczą. Przyda się lustrzanka z obiektywem typu macro bądź z przejściówkami
Fotografia ptaków – konieczne jest wstawanie o godzinie 3 rano i wielogodzinne czatowanie. Sprzęt – lustrzanki profesjonalne z obiektywem o baardzo długiej ogniskowej i niebotycznej cenie.

Podziel się Twoja pasją

Zapraszam do dzielenia się pasją fotografowania, prezentowania zdjęć a także recenzowania wystaw i albumów. Znajdzie się też miejsce dla porad praktycznych i seriwsowych.

Incoming search terms:

  • męskie hobby

Makrofotografia

Posted by on kw. 15, 2013 in Fotografia | 0 comments

Makrofotografia

Fotografia makro to szansa na poznanie niezwykłego świata owadów w dużym powiększeniu. Fotografując w tej technice będziesz miał szansę poczuć się jak osoby prowadzące filmy przyrodnicze – będziesz ukazywał nieznany nikomu świat, posiądziesz też ogromną wiedzę o otaczającym nas świecie. Sprzęt który umożliwi ci wykonanie pierwszych zdjęć makro nie jest drogi, karierę możesz rozpocząć ze zwykłym kompaktem. Aparat do makro Jeśli masz aparat kompaktowy, zwykle jest on wyposażony w tryb makro. W przypadku lustrzanek musisz zainwestować w obiektyw...

read more

Fotografia portretowa

Posted by on kw. 9, 2013 in Fotografia | 1 comment

Fotografia portretowa

Jak zrobić wspaniałe fotografie portretowe? Zdjęcia bliskich osób robią niemal wszyscy – dlatego tak trudne jest uzyskanie portretu który wyróżnia się spośród innych fotografii. Aby wydobyć ze zdjęcia to co najpiękniejsze, musimy zainwestować w sprzęt. Nie zastąpi on naszych umiejętności, ale da nam możliwości konieczne do wykonania dobrych fotografii. Aparat do portretów Lustrzanka ma mnóstwo zalet nad aparatem kompaktowym – w fotografii portretowej ważne jest rozmycie tła oraz plastyka obrazu. Ze względu na słabą jakość obiektywów, małą...

read more

Jak wybrać pierwszy aparat fotograficzny?

Posted by on lis 6, 2012 in Fotografia | 0 comments

Jak wybrać pierwszy aparat fotograficzny?

Fotografowanie to jedno z najbardziej popularnych hobby w Polsce. W tym artykule skupimy się na wyborze aparatu dla początkującego amatora fotografii. Aparaty fotograficzne to sprzęt który kupuje się raz na kilka lat, dlatego należy dokonać przemyślanego wyboru. Osoba która dopiero rozpoczyna przygodę z fotografią nie wie tak na prawdę jaki rodzaj zdjęć będzie ją interesował. Fotografuje bardzo dużo wypróbowując różne techniki. Z tego powodu aparat powinien dawać szerokie możliwości ustawiania sceny. Parametry techniczne aparatu...

read more