pages bg right

Wędkarstwo

Wędkarstwo to kolejne męskie hobby. Jest wprawdzie zajęciem pokrewnym myślistwu, wytworzyło jednak własna kulturę i etos związane z wodą i morzem. Łowienie ryb to niezaprzeczalnie mniej agresywne hobby niż łowiectwo, wymaga jednak tak samo odpowiedniej wiedzy, treningu i przygotowań. I nie ulegajmy złośliwościom sceptyków i wielbicieli zalegania z piwskiem przed ekranem. Nic nie da się porównać do prawdziwego zwycięstwa na świeżym powietrzu.

wędkarz

© Ljupco Smokovski – Fotolia.com

Wędkarstwo – męskie hobby

Żadne hobby nie powinno podlegać dyskusji, gdyż, jak wiadomo, są „gusta u guściki” i wszystko zależy od preferencji danej osoby. Zazwyczaj jest tak, że kobiety mają swoje zainteresowania, które dziwią mężczyzn i odwrotnie. Wędkarstwo jest tutaj doskonałym przykładem. Sporo przedstawicieli płci męskiej przyznaje, że lubi spędzić cały dzień nad wodą, w spokoju obserwując spławik, co jakiś czas zmieniając przynętę i czekając, aż ryba połknie haczyk. Większość kobiet w ogóle tego nie rozumie – uważają one, iż jest to strata czasu, ponieważ ich partner mógłby zamiast tego naprawić cieknący od kilku dni kran lub zamontować nowo kupioną szafkę. Wędkarstwo ma w sobie jednak jakąś magię – mężczyźni uwielbiają oderwać się w ten sposób od rzeczywistości, uciec od problemów codzienności i w ten sposób po prostu odpocząć. Mimo, iż wydaje się to zajęciem monotonnym, niejeden pan Kowalski w wolnym czasie relaksuje się z wędką w dłoni. Mówiąc „wędkarstwo” myśli się zazwyczaj o obrazku mężczyzny z wędką w dłoni i kapeluszem w barwach moro na głowie, pozostawionym na uboczu samochodzie oraz leżącej obok siatce czekającej na zdobycz. Dla zmęczonego pracą i obowiązkami mężczyzny jest to nic innego, jak czysta relaksacja. Warto nadmienić, że niektóre kobiety towarzyszą w takich chwilach swoim partnerom. Ich zainteresowanie kończy się jednak zazwyczaj po kilkudziesięciu minutach, a towarzyszące temu zniecierpliwienie odbiera panom całą przyjemność, jaką czerpią oni z połowów.

 

Post a Comment

One Response to “Wędkarstwo”


  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function eregi() in /wp-content/plugins/nofollow-free/nofollowfree.php:131 Stack trace: #0 /wp-includes/class-wp-hook.php(289): remove_nofollow_author('tymko') #1 /wp-includes/plugin.php(206): WP_Hook->apply_filters('tymko', Array) #2 /wp-includes/comment-template.php(241): apply_filters('get_comment_aut...', 'tymko', 'tymko', '15727') #3 /wp-includes/class-walker-comment.php(288): get_comment_author_link(Object(WP_Comment)) #4 /wp-includes/class-walker-comment.php(194): Walker_Comment->comment(Object(WP_Comment), 1, Array) #5 /wp-includes/class-wp-walker.php(144): Walker_Comment->start_el('', Object(WP_Comment), 1, Array) #6 /wp-includes/class-walker-comment.php(139): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #7 /wp-includes/class-wp-walker.php(387): Walker_Comment->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #8 /wp-includes/comment-template.php(2198): Walker->paged_walk(Array, '5', 0, 0, Array) #9 /wp-content/themes/eGamer/comme in /wp-content/plugins/nofollow-free/nofollowfree.php on line 131