pages bg right

Akwaterrarystyka

„Albo rybki albo akwarium” jak mawia popularne przysłowie. W tym dziale odejdziemy jednak od tego wymownego przysłowia i zajmiemy się florą i fauną wód słodkich i słonych. Ryby i bezkręgowce i płazy wodne.

Węże nie są oślizgłe, a pająki nie muszą być jadowite. Żółw może mieć w sobie dużo życia mi temperamentu, możesz sobie jednak wybrać także i spokojnego podopiecznego.

akwarium słonowodne

© vlad61_61 – Fotolia.com

Incoming search terms:

  • ryby morskie
  • rybki akwariowe
  • ryby akwariowe
  • akwarium morskie

Akwarystyka, krótki poradnik

Posted by on sty 31, 2013 in Akwa-terrarystyka | 4 komentarze

Akwarystyka, krótki poradnik

Akwarystyka to wprost wymarzone hobby dla osób które mają skłonność do alergii na sierść. Ryby akwariowe nie powodują alergii, nie wymagają również tak wiele uwagi jak inne zwierzęta – są więc wdzięcznymi towarzyszami dla osób które mają mało czasu. Jako podopieczni mają wiele zalet – nie trzeba ich wyprowadzać i nie hałasują. Wpatrywanie się w cudowny wodny świat ma działanie uspokajające, tak samo jak głaskanie sierści psa czy kota. Prawidłowo funkcjonujące akwarium jest ozdobą pomieszczenia, a dodatkowo będzie zwiększało poziom wilgotności – a w domach ogrzewanych za pomocą kaloryfera jest to bardzo ważne. (więcej…)

Wąż zbożowy

Posted by on sty 15, 2013 in Akwa-terrarystyka | 2 komentarze

Wąż zbożowy

Terrarystyka jest w Polsce uznawana za nieco dziwne hobby. O ile żółwie są uznawane z a zwierzęta miłe i powolne, węże budzą sprzeczne emocje. Posiadanie węża – który w obiegowej i niesłusznej opinii cieszy się złą sławą skrytego, obślizgłego zabójcy jest uznawane za ekscentryczność. Na szczęście to hobby z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne – dzięki czemu wiele osób pogłębia swoją wiedzę o egzotycznych gadach. Zwierzęciem które bardzo często jest kupowane przez osoby początkujące w tej dziedzinie jest wąż zbożowy. (więcej…)

Incoming search terms:

  • wąż zbożowy

Akwaterrarystyka – niegroźne hobby?

Posted by on wrz 8, 2012 in Akwa-terrarystyka | 0 comments

Akwaterrarystyka – niegroźne hobby?

Osoby, które zaczynają interesować się akwarystyką i terrarystyką zazwyczaj traktują te zajęcie jako niegroźne hobby. Same są zdziwione, gdy zaczynają poświęcać mu coraz więcej czasu odkrywając, że poznawanie świata wodnych i wodno-lądowych zwierząt może być nie tylko pouczające, ale i prawdziwie fascynujące. (więcej…)

Incoming search terms:

  • żółw błotny
  • żółw amerykański