pages bg right

Blogowanie

Blogowanie – wyrażanie własnego ja

Blogowanie stało się dla wielu z nas codziennym elementem życia. Dawniej w starym, pożółkłym notesie zapisywało się sekrety, których strzegło się jak oka w głowie. W segregatorze zbierało się wycinane z gazet przepisy, ozdabiało się własnoręcznie okładki albumów na zdjęcia. Dziś to na blogu obnażamy swoje najskrytsze myśli. To tu wklejamy zdjęcia z wakacji, zdradzamy swoje plany na przyszłość, opisujemy relacje z innymi ludźmi. To, co kiedyś trzymało się w największym sekrecie, dziś wystawia się na widok publiczny – oczekując komentarza: przyzwolenia, współczucia, przytakiwania.

to jest blog hobbystyczny

© Franck Boston – Fotolia.com

Każdy może blogować

Blogowanie stało się formą współczesnej ekspresji myśli. Pisze niemal każdy i o wszystkim. Nie dziwi fakt, że blogowaniem zajmuje się zarówno premier, sąsiadka z czwartego piętra jak i babcia Krysia. To na blogach szukają wsparcia, rozrywki, nowych przepisów kulinarnych, porad małżeńskich. To tu szukamy osób podobnych do siebie, które tak samo jak my mają światu coś do powiedzenia. Nieważne, czy to błahostki, czy przesłanie godne proroka. Blogujemy, bo nasza wewnętrzna potrzeba ekspresji tego właśnie od nas oczekuje. Uzewnętrzniania swoich myśli. Blogowanie może być też źródłem zarobku, np. na reklamach a blog firmowy jest dzisiaj ważnym narzędziem sprzedaży w internecie, w e-biznesie.

Blog hobbystyczny

Przechodzimy więc do sedna. Blog jest doskonałym narzędziem dla hobbysty. To za jego pomocą możemy łatwo propagować swoje pasje. Blogi są świetnym miejscem dzielenia się osiągnięciami na polu zainteresowań. Pozwalają gromadzić środowisko osób oddzielonych wieloma kilometrami przestrzeni. jeżeli jesteś filatelista, uprawiasz sporty ekstremalne, modelarstwo lub hodujesz krewetki słodkowodne w akwarium – blog jest dla Ciebie. Pisanie tekstów na bloga niie jest trudne, często trzeba się przełamać lub po prostu zasięgnąć porady.

Jak prowadzić popularnego bloga kulinarnego?

Posted by on gru 15, 2013 in Blogi hobbystyczne, Kuchmistrz | 0 comments

Jak prowadzić popularnego bloga kulinarnego?

Wiele osób interesuję się tematyką kulinarną i lubi gotować w wolnych chwilach. Są to oczywiście nie tylko kobiety, ale także i coraz częściej mężczyźni, którzy w kuchni radzą sobie doskonale. Osoby, które potrafią gotować i traktują to, jako swoje hobby często dodają swoje przepisy do różnych portali kulinarnych. Z czasem przychodzi jednak refleksja, że można by otworzyć własnego bloga kulinarnego i przy okazji zarabiać pieniądze na reklamach. Blog  o własnoręcznie przygotowanych potrawach jest miejscem na prezentacje własnego dorobku, oraz...

read more

Blog sposobem na hobby

Posted by on wrz 14, 2012 in Blogi hobbystyczne | 1 comment

Blog sposobem na hobby

Wiele osób postanawia, że chce założyć bloga, jednak szybko rezygnuje z tego pomysłu, gdyż nie wie jak go prowadzić, i czy tematyka jest dla innych ciekawa. Często zadają sobie pytania o to jak go rozpowszechnić. W tym artykule chciałbym się skupić na tym o czym można prowadzić swój internetowy dziennik. Porady o tym jak założyć bloga oraz jak go promować w sieci znajdziesz podążając za linkami. Tematyka bloga Pierwszym tematem, któremu możemy poświęcić naszego bloga jest nasza pasja, hobby. Łatwo napiszemy o tym o czym wiemy bardzo dużo. W...

read more