pages bg right

Yachting

Żeglarstwo jest mocno zakorzenione w kulturze zachodniej. To poprzez żeglugę nasza cywilizacja dotarła na krańce świata. Wiąże się z tym męska przygoda, twardość charakteru nieustraszonych odkrywców od czasów Wikingów i Henryka Żeglarza. Od czasów wieku pary i elektryczności transport morski rozstała się z żaglowcami. Kultura męskiej przygody na morzu została.
Dzisiaj Jachting to sport, rekreacja i sposób na wolny czas. Kiedy nic nie goni do celu wspólny rejs stwarza okazję do wypoczynku i rozmowy. Swoisty kod żeglarski, rodzaj savoir vivre tworzy ramy ekskluzywnej wspólnoty osób związanych sentymentem do piękna wody, wiatru i romantyzmu.
Zapraszamy do zamieszczania artykułów o żeglarstwie, żegludze i relacje z rejsów i przygód na wodach słodkich i słonych.

żeglarstwo - hobby dla prawdziwych mężczyzn

© Sebastian Duda – Fotolia.com

Męskie hobby – Kitesurfing

Posted by on wrz 19, 2015 in Sport - rekreacja, Żeglarstwo | 0 comments

Męskie hobby – Kitesurfing

Lubisz aktywnie spędzać czas? Trudno Ci usiedzieć w miejscu? Wysoki poziom adrenaliny jest Ci niezbędny do szczęścia? W takim razie mamy propozycję w sam raz dla Ciebie. Być może próbowałeś już swoich sił w wielu dziedzinach, ale żadna z nich na dłuższą metę nie spełniała pokładanych w niej nadziei? Może czas na coś naprawdę wyjątkowego? Istnieje dziedzina sportu, która jest podziwiana przez całe rzesze ludzi, ale aby móc ją uprawiać trzeba wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami. Mnóstwem cierpliwości, siłą odwagą no i oczywiście...

read more

Koszt jachtu może być niewielki…

Posted by on sie 14, 2014 in Majsterklepka, Żeglarstwo | 1 comment

Koszt jachtu może być niewielki…

Koszt jachtingu, utrzymania żaglówki, a nawet wypożyczenia jachtu może ograniczyć dostęp do tego Hobby. Ja jednak pokaże, że może to być Hobby praktycznie bezkosztowe. Zobacz jak zbudowałem szybka żaglówkę z dostępnych materiałów. Konstrukcja żaglówki ze „śmieci” Wszystko sprowadzało się do jednego celu – popływać. Inspiracją było zdjęcie dwóch gości z wysp Pacyfiku. Płynęli na dłubance ożaglowanej folią z worków. Czy możliwe jest zbudowanie dobrze pływającej łódki ze śmieci? Domowe szkutnictwo. Uznałem, że skoro oni mogą, to ja też dam...

read more