pages bg right
Posted by GhostRaider on wrz 19, 2015
Męskie hobby – Kitesurfing

Męskie hobby – Kitesurfing

Lubisz aktywnie spędzać czas? Trudno Ci usiedzieć w miejscu? Wysoki poziom adrenaliny jest Ci niezbędny do szczęścia? W takim razie mamy propozycję w sam raz dla Ciebie. Być może próbowałeś już swoich sił w wielu dziedzinach, ale żadna z nich na dłuższą metę nie spełniała pokładanych w niej nadziei?


Może czas na coś naprawdę wyjątkowego? Istnieje dziedzina sportu, która jest podziwiana przez całe rzesze ludzi, ale aby móc ją uprawiać trzeba wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami. Mnóstwem cierpliwości, siłą odwagą no i oczywiście kreatywnością.
Co to za dziedzina? Drodzy panowie – przed wami kitesurfing. Pewnie nie raz słyszałeś ta nazwę, ale dokładnie nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi? Spoko, zaraz się wszystkiego dowiesz.

kitesurfing - hobby dla prawdziwego faceta

© EpicStockMedia

Kitesurfing – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje kitesurfing, jest odmianą już dobrze wszystkim znanego surfingu, sportu wodnego, który był szalenie popularny w latach 80 tych. Surfing to nic innego jak pływanie na specjalnej desce. Do dziś ma wielu sympatyków.
Jeśli zaś chodzi o kitesurfing, to jest on odmianą surfingu, ale na trochę innych zasadach. Oprócz specjalnej deski w skład zestawu wchodzi także odpowiednio skonstruowany żagiel. Nie jest to jednak klasyczny żagiel a rodzaj latawca, który najczęściej jest przypięty do pasa kitesurfera.

Kilka słów o sprzęcie do kite-surfingu

Mówiąc o dyscyplinie, nie można zapomnieć o niezbędnym sprzęcie. Chcąc uprawiać kitesurfing musisz mieć:

  • Bar – który składa się z kilku połączonych ze sobą linek, taśmy Depowera służącej do regulacji mocy latawca, oraz Chicken Loopa – specjalnej pętli dzięki której przymocujesz wszystkie linki do pasa (trapeza). Do wyboru masz dwa rodzaje trapezów – siedzeniowe, oraz taliowe.
  • Deska – ma ok. 1 – 2m długości. Istnieje kilka rodzajów desek – Directional – czyli przypominające klasyczne deski surfingowe które pozwalają na ciągły kontakt stóp kitesurfera z deską dzięki tzw strapom. Twin – tip to rodzaj deski, który pozwala na pływanie w dwóch kierunkach. Dziób i rufa są takie same.
  • Latawiec. Służy między innymi do utrzymania się na wodzie (bo sama deska tonie pod ciężarem człowieka). Masz do dyspozycji kilka rodzajów latawców:
  • Bow – łuk, C-shape – w kształcie litery C, LEI – ze sztywną, napompowaną krawędzią, sigma – o kształcie greckiej litery sigma, hybryda – połączenie Bow i C-shape’a, oraz Delta – mający kształt litery delta.
    Już dziś zapisz się do szkoły kitesurfingu i wyruszaj na podbój mórz i oceanów.
Post a Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *