pages bg right
Posted by GhostRaider on paź 10, 2013
Korzyści płynące z zainteresowania komputerami i Internetem

Korzyści płynące z zainteresowania komputerami i Internetem

Zainteresowanie komputerami i Internetem to dość wdzięczne hobby. Postęp technologiczny jest oszałamiający, nie należy więc obawiać się o to, że w najbliższym czasie tempo zmian zachodzących na naszych oczach ulegnie spowolnieniu, pasjonaci zachwycają się zaś i tym, że nieustannie mogą obserwować przekraczanie granic, które jeszcze nie tak dawno wydawały się niemożliwe do pokonania.

Czy warto?

Nie jest to przy tym hobby, które zabiera wiele czasu nie dając nic w zamian. Owszem, komputery i Internet wymagają poświęcania im uwagi, najwięksi pasjonaci zgadzają się jednak z tym, że mówimy o hobby całkiem dochodowym. Od lat istnieje duże zapotrzebowanie na osoby odpowiadające za profesjonalne składanie komputerów, często okazuje się bowiem, że sprzęt przygotowany w ten sposób jest nie tylko bardziej wydajny, ale i zdecydowanie tańszy niż ten, który można nabyć w centrum handlowym. Od niedawna na zarobki mogą przy tym liczyć również ludzie, przed którymi tajemnic nie mają portale społecznościowe, takie, jak choćby Facebook. Korzysta z nich przecież coraz więcej firm, a ich właściciele odwołują się do wsparcia hobbystów, aby do maksimum wykorzystać możliwości stwarzane przez te nowe narzędzia komunikacji z klientami.

komputer i Ty

Narzędzie komunikacji

Zainteresowanie komputerami oraz możliwościami, jakie stwarza Internet pomaga również w życiu osobistym. Osoby, które nie boją się sieci łatwiej zdobywają niezbędne im informacje, media społecznościowe mogą zaś wykorzystywać do promowania własnej osoby, a nie jedynie do prowadzenia obserwacji poczynań znajomych. Orientacja w zagadnieniach związanych z portalami społecznościowym często ułatwia też zdobycie lepiej płatnej pracy, trudno bowiem wskazać dziś firmy, które mogłyby pozwolić sobie na całkowite odcięcie od Internetu.

Rozrywka

Internet to również rozwiązanie, które musi zachwycać osoby uwielbiające gry. Sieć staje się cennym źródłem informacji o długo wyczekiwanych tytułach, a fora i portale internetowe przygotowane z myślą o graczach pozwalają na przekonanie się, czy zakup, dość drogiej przecież, gry komputerowej zagwarantuje oczekiwaną satysfakcję. Co więcej, gracze mogą wykorzystywać sieć do tego, aby rywalizować ze sobą, opowiadać o swoich największych sukcesach i uczestniczyć w turniejach pozwalających na wyłonienie największych ekspertów przed którymi świat gier komputerowych nie ma tajemnic.

Post a Comment

4 komentarze to “Korzyści płynące z zainteresowania komputerami i Internetem”

 1. yewtree5 pisze:

  Chyba nie można traktować zainteresowania komputerami i internetem jako hobby. Obecnie, obsługa tych urządzeń jest to powszechnie wymagana umiejętność w szkole i w pracy.
  Moim zdaniem o hobby można mówić, gdy ktoś poza swoim czasem pracy, czy nauki będzie w wolnych chwilach np. hodował rybki w akwarium i prowadził o tym bloga

 2. Faktycznie wiedza i pasja na temat komputerów nie raz mi pomogła. W mojej okolicy w zasadzie jako jedyny miałem niezbędną wiedzę do konfiguracji, naprawiania i usuwania drobnych usterek. W pewnym momencie nawet miałem tego dośc, bo poświecałem swój własny czas. Kiedy zacząłem kasować parę złotych za „naprawę” to nagle ucichły wezwania. Najpierw robił za darmo a teraz kasę chcę… takie teksty poszły w moim kierunku, ale po jakimś czasie moje usługi okazały się potrzebne i niezbędne. Do tego najtańsze. I tak zawsze parę złoty wpadło, a i czasu było więcej. Obecnie moją pasją jest pomaganie innym w nieprzepłacaniu na wszelkich wydatkach w Anglii, jednak nie było by to możliwe bez znajomości komputerów. Komputery lubię do dziś i wszelkie gadżety z nimi związane. Na chwilę obecną traktuję je raczej jako narzedzia pracy a nie pasję…

 3. Bartosz pisze:

  Nie wyobrażam sobie teraz pracy bez komputera a znajomość informatyki oraz ogólnie rzecz biorąc pojęcia „o komputerach” nie raz mi pomogła. Chcąc nie chcąc, udział komputerów w naszym życiu stale będzie rosła.

 4. Alekksandraa pisze:

  Y5 – czemu mówisz, że zainteresowanie komputerami itp nie można nazwać hobby? Można i mam na to sporo przykładów. Znajomy jest programistą – to jego praca. jednakże przychodząc do domu zgłębia wiedzę o programowaniu i robi swoje strony, aplikacje, ponieważ to uwielbia – to można uznać za hobby. Hobby to zajęcia, które lubimy, powtarzamy i kontynuujemy oraz mamy w tym jakiś cel. Pracuję na systemie crm7 – mimo wszystko mogę powiedzieć, że także prywatnie, w domu, czytam nowości i nowinki o tej tematyce – nie ze względu na przygotowanie do pracy, ale jako zainteresowanie dla samej siebie. To, że wykorzystujemy technologię i bez niej już nie da się pracować, nie oznacza tego, że nie może być to też dział hobby 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *