pages bg right
Posted by GhostRaider on Wrz 20, 2013
Ogród na miarę marzeń

Ogród na miarę marzeń

Kto dziś nie marzy o własnym domku z ogródkiem w cichej, pełnej zieleni okolicy? Zmęczeni codzienną bieganiną, miejskim hałasem i ciasnotą biura, w którym zarabiamy pieniądze, marzymy o wyciszeniu się pod koniec dnia, najlepiej w bujanym fotelu na tarasie własnego domu, z widokiem na pełen zieleni ogród. I choćby miał to być tylko maleńki ogródek, to dla nas i tak stanowi wielką wartość.

Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów to wyzwanie przede wszystkim dla profesjonalistów, choć nie trzeba skończyć kilkuletniej szkoły ogrodniczej ani mieć dyplomu studiów wyższych, by wykazać się umiejętnościami w tej dziedzinie. Najważniejszy jest talent projektanta podbudowany odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

zaprojektowny ogród skalny

Rzadko jeszcze pozwalamy sobie na wynajęcie profesjonalnego projektanta ogrodów, uważając, że sami podołamy temu zadaniu i że nasz ogród to nasza sprawa. Jednak warto zatrudnić kogoś, czyja wiedza i zdolności nie tylko dostarczą nam wspaniałych estetycznych wrażeń (co przełoży się choćby na większe zrelaksowanie), ale też pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i – paradoksalnie – pieniędzy. Pieniędzy, które wydamy nieodpowiednio, bo brakuje nam podstawowej wiedzy o uprawie roślin czy zagospodarowaniu przestrzeni. Możemy uniknąć wielu błędów dzięki temu, że zlecimy zaprojektowanie ogrodu osobie, która opanowała tę dziedzinę do perfekcji. Czy nie wspaniale byłoby zrelaksować się w takiej zielonej, urządzonej na miarę naszych potrzeb przestrzeni? Odpowiednio zaprojektowane otoczenie ma magiczną moc wpływania kojąco na psychikę i ciało.”

Post a Comment

One Response to “Ogród na miarę marzeń”

  1. Marcin z Szefrolet (1 comments) pisze:

    To prawda, że zamówienie profesjonalnego projektu i wykonawstwa to o wiele lepszy pomysł niż sadzenie samemu na zasadzie „tu ładne drzewko, tam krzaczek i kamień, żeby było symetrycznie”. Choć warto też uważać, bo niestety są firmy, które ostro podkręcają ceny za produkty, które sami nabyli za grosze. Wtedy mamy profesjonalny projekt, ale słabej jakości wykonanie za dużą kasę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.