pages bg right
Posted by GhostRaider on mar 27, 2013
Kultura Harleyowa

Kultura Harleyowa

Kultura harleyowa przyciąga osoby które mają dosyć codziennego rygoru. Chyba każdy po kilku latach pracy czuje wypalenie – ma ochotę wsiąść na motor i odjechać w nieznane. Mit Harleya Davidsona – ponury wizerunek Ridersów, ciężkie maszyny i ogromne przestrzenie wpływa na wyobraźnię nawet najbardziej zorganizowanego menadżera. Co więcej, nie jest to hobby dla osób bez pieniędzy – motocykle tej marki mają zaporową cenę. Społeczeństwo w dużej mierze podziwia i jednocześnie nie rozumie kultu maszyn. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie które sprawia zatrzymanie się tego modelu motocykla na przejściu dla pieszych.

Odejście od reguł

Kultura motocyklowa została przekazana w dużej mierze w filmie Easy Rider, przedstawiającym podróż przez Amerykę na dwóch chopperach. Podróż jest traktowana jako ucieczka od tradycyjnego życia w domu, pozwalająca na pozbycie się reguł. Współczesna kultura harleyowa polega głównie na podróżowaniu od zlotu do zlotu – najczęściej w przerwach między pracą. Dzięki niej można zaznać smaku przygody, poznać nowych ludzi i promować misję motocyklową. Harleyowcy są bardzo rzadko przyczyną wypadków na drogach. Z uwagi na to iż nie muszą się przed nikim popisywać, jeżdżą bezpiecznie i uprzejmie w stosunku do innych uczestników ruchu.

plakat filmu easy raider

A co poza sezonem?

Każdy kto posiada motocykl wie iż nie można jeździć na nim w zimie. Na szczęście gdy motor stoi w garażu z uwagi na pogodę, nadal działają kluby motocyklowe oraz fora zrzeszające harleyowców. Można wymieniać się tam poglądami oraz planować nowe wypady.

Dać coś od siebie

Wbrew temu co powszechnie się sądzi, harleyowcy nie zajmują się tylko rozmowami o osiągach motorów – dzięki nim ma miejsce wiele akcji charytatywnych. Piękną akcją która skupia wszystkich motocyklistów jest na przykład Motoserce – podczas której można oddać krew. Ponieważ zloty motocyklowe przyciągają ogromną ilość zainteresowanych widzów, szpitale mogą zostać zaopatrzone w bardzo duże ilości bezcennej krwi. Polski klub Harley Davidson wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Gdzie kupić motocykl

Motocykle tej marki są dostępne dosyć łatwo – oczywiście dla osoby która posiada odpowiednią kwotę pieniędzy. W internecie można znaleźć mnóstwo ogłoszeń zarówno jeśli chodzi o motory nowe, jak i używane. Wybór konkretnego motocykla jest bardzo skomplikowany, z uwagi na bogactwo modeli.

Zobacz też – zabytkowe motocykle i Kawasaki Ninja

Post a Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *