pages bg right
Posted by GhostRaider on lut 2, 2013
Gitara akustyczna

Gitara akustyczna

Kilka akordów.

Gitara akustyczna to jeden z łatwiejszych instrumentów muzycznych – pierwsze piosenki możesz zagrać po kilku dniach ćwiczeń. Granie na gitarze to hobby które uczy cierpliwości i pracy nad sobą – ponieważ najlepiej gdy ćwiczy się codziennie. Z drugiej strony granie na gitarze pozwoli ci zdobyć popularność i serca kobiet – a z tego powodu właśnie wiele osób sięga po „wiosło”. To na jakim poziomie będzie twoja gra zależy wyłącznie od Ciebie – ćwiczenia procentują w postaci pięknych melodii które wydobędziesz spod sześciu strun.

Gitara – nowa czy używana?

Wydawać by się mogło iż gitara powinna być nowa. Okazuje się że niektóre instrumenty z czasem nabierają wartości. Używana gitara jest o wiele tańsza od nowej. Co więcej – nie występują w niej problemy które mogą dokuczać w nowej gitarze – takie jak brzęczenie strun czy kłopoty ze strojeniem. Jeśli gitara ulega jakiejś awarii z przyczyn niewłaściwego wykonania, uwidoczni się to w ciągu kilku miesięcy po zakupie. W dalszym czasie takie problemy się nie zdarzają, a wszystkie elementy są już właściwie ułożone. Nawet jeśli na gitarze będą widoczne jakieś rysy, nie stanowią one poważnego problemu – gitara powinna mieć swój charakter.

gitara - granie hobbystyczne

Piękno gitary akustycznej. © MF – Fotolia.com

Jeśli chcemy zakupić nową gitarę udajmy się z osobą która umie grać do sklepu muzycznego. Taka osoba pomoże nam wybrać gitarę odpowiednią dla naszych rąk – a czynników które decydują o wyborze jest mnóstwo. Kupmy od razu paczkę nowych strun – te które są założone w sklepie najczęściej trzeba od razu wymienić. Nie kupujmy gitary której nigdy nie mieliśmy w ręku – na przykład przez aukcję internetową. Może okazać się niewygodna, przez co gra nie będzie sprawiała przyjemności.

Jakie akcesoria dokupić

Oprócz samej gitary będziesz potrzebować futerału na instrument, dzięki czemu transport będzie w pełni bezpieczny. Przyda ci się także stroik i metronom do ćwiczeń.

Skąd czerpać materiały do nauki

Zdobycie nowych piosenek jest banalnie proste. W sieci znajdziemy mnóstwo stron na których jest umieszczany zarówno tekst piosenki jak i akordy potrzebne do ich zagrania. Co więcej, możesz znaleźć również filmy instruktażowe, dzięki którym szybko nauczysz się grać. Gdy akordy przestaną ci wystarczać, możesz przystąpić do grania z tabulatur. W internecie znajdują się tysiące piosenek rozpisanych nuta po nucie w postaci tabulatury – czasem można je nawet odtwarzać za pomocą programu. Jeśli masz dostęp do internetu, będziesz mógł zagrać niemal każdą zasłyszaną piosenkę.

Trening

Nauka gry na gitarze nie powinna odbywać się w pojedynkę. Najszybciej będziesz robić postępy grając pod okiem nauczyciela gry – w ten sposób nie będziesz wyrabiał w sobie złych nawyków. Gdy grasz samemu, nie zwracasz uwagi na poprawne ustawienie rąk, a złe nawyki są niezwykle trudne do wyeliminowania. Jeśli nie chcesz inwestować w swoje hobby aż tylu pieniędzy, warto konsultować się z kimś kto gra dłużej od ciebie. Warto rozpisać sobie trening nauki gry – przykładowo możesz jakiś czas ćwiczyć akordy, potem ćwiczenia palcowe, następnie uczyć się gam. Bardzo ważne jest ćwiczenie każdego dnia po kilkanaście minut – bez tego nie nauczysz się niczego więcej prócz akordów.

Nuty

Jeśli marzysz o sukcesach jako gitarzysta musisz pamiętać o nauce teorii muzyki. Musisz wiedzieć z jakich nut buduje się akordy, oraz gdzie znajdują się poszczególne nuty na gryfie. Nauka nut nie jest trudna – aczkolwiek także wymaga wysiłku.

Występy

Gdy twoja gra będzie podobała się wielu ludziom, z pewnością zyskasz szansę na grę w zespole. Gitara akustyczna jest świetnym wstępem do gry na gitarze elektrycznej – doskonale ćwiczy palce. Gdy poznasz teorię muzyki będziesz mógł komponować własne przeboje i osiągnąć sławę.

Post a Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *