pages bg right
Posted by Wojtek on wrz 11, 2012
Adam Beane – mistrz rzeźbiarski

Adam Beane – mistrz rzeźbiarski

Adam Beane jest znanym artystą ze wschodniego wybrzeża USA. Jego niezwykle realistyczne, szybko rzeźbione popiersia i figurki znanych postaci popkultury i życia publicznego były wielokrotnie prezentowane na łamach czasopism i w programach telewizyjnych.

Jako rzeźbiarz samouk, Adam opracował unikalne techniki osiągnięcia niewiarygodnie realistycznych detali w jego rzeźbach. Jego sposób wykonywania portretów, postaci ludzkiej, jak i fałdów odzieży jest zupełnie inny niż naucza się w tradycyjnej rzeźbie. Aby uzyskać najwyższy poziom precyzji Adam wykorzystał swoje doświadczenie z dziedziny chemii i wzornictwa przemysłowego i stworzył nowe medium rzeźbiarskie o nazwie CX5.

Przykład pracy Adama Beane

Krótki film o rzeźbieniu popiersia Matta Damona pokazuje techniki stosowane przez Adama. Zobaczcie jak łatwo nakłada się CX5, jak można go usuwać gorącym narzędziem i jak wymywa się go strumieniem wody. Po skrzepnięciu daje się on szlifować pilnikiem, a w razie czego można go znowu podgrzać i wybrać nadmiar w dowolnym miejscu rzeźby.

sculpting Matt Damon

Materiał rzeźbiarski CX5

CX5 to wysokiej klasy materiał rzeźbiarski, który zachowuje się jak glina, kiedy jest ciepły, a staje się twardy jak plastik kiedy zastygnie. Chociaż jest zupełnie różnym materiałem od gliny oraz  wosku, wykazuje najlepsze właściwości obydwu z nich. Sam nigdy nie całkowicie wyschnie. Jest lekki, mocny i całkowicie samonośny. Nie ma potrzeby, budować armatury dla figurek, niezależnie od wielkości rzeźbionych części. Może być obrabiany z małą prędkością, lub z użyciem wody jako chłodziwa. Po skrzepnięciu poddaje się, szlifowaniu i polerowaniu. Tworzy idealne odlewy bez pęcherzyków powietrza i ma właściwości lepsze od jakiegokolwiek wosku na rynku. Został on zaprojektowany w celu zastąpienia wszystkich wosków do prototypowania i aby wyeliminować potrzebę tworzenia form w których prototyp ulega zniszczeniu podczas rozformowania.
CX5 jest przygotowywany do sprzedaży przez Adam Beane Industries w USA. Produkowany jest ze składników nieszkodliwych dla środowiska. Premiera rynkowa CX5 już wkrótce się zbliża. Zapisz się na listę mailingową producenta, aby otrzymywać dokładniejsze informacje o dacie premiery.

Z dużą ciekawością czekam na premierę CX5. Jest pewne, że w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, i przy projektowaniu figurek i zabawek, tradycyjnie wykonywanym z wosku, CX5 zrobi prawdziwa rewolucję.

Sam jestem zainteresowany zastosowaniem tego materiału w modelarstwie. Ciekawe, czy Magic Sculp i Milliput razem z Green Stuffem nie odejdą dzięki niemu w odstawkę wśród profesjonalnych rzeźbiarzy figurkowych.

 Zdjęcia adambeane.com

figurka z filmu resident evil

Incoming search terms:

  • wosk rzeźbiarski
  • modelarstwo figurkowe
Post a Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *