pages bg right
Posted by GhostRaider on paź 31, 2017
Narzędzia Olfa – profesjonalnie dla hobbystów

Narzędzia Olfa – profesjonalnie dla hobbystów

Firma Olfa, jest liderem, jeśli chodzi o produkcję narzędzi o szerokim zastosowaniu w gospodarstwie domowym, modelarstwie oraz majsterkowaniu. Producent już od 1956 roku wyznacza standardy, jeśli chodzi o jakość narzędzi oraz innowacje.

Jeśli interesujesz się majsterkowaniem, sklejasz modele lub po prostu chcesz mieć w domu pod ręką narzędzia, na których zawsze można polegać, produkty firmy Olfa będą bardzo dobrym rozwiązaniem.

Noże i nożyczki firmy Olfa

Podstawowym rodzajem asortymentu japońskiego producenta, są noże. Modelarze, a szczególnie wielbiciele kartonówek, bardzo często stają przed problemem wycinania otworów o nietypowych kształtach, które trudno jest uzyskać za pomocą standardowych narzędzi.

Klasyczne odłamywane ostrze Olfa

Podobnie ma się sprawa z wykonywaniem bardzo precyzyjnych cięć, często blisko siebie. Firma Olfa oferuje szereg narzędzi, które pomogą Ci w wykonywaniu różnych cięć, również w bardzo delikatnych lub nietypowych materiałach.

Producent oferuje między innymi:

  • Noże o regulowanej sile nacisku
  • Niezwykle precyzyjne skalpele w wygodnych obudowach, które są wykorzystywane także przez plastyków.
  • Noże segmentowe, które pomogą zarówno podczas remontu, jak i przy sklejaniu modeli
  • Noże nietypowe, do wycinania kółek, otworów w płytach kartonowo gipsowych czy noże dwuręczne

Na pewno wielokrotnie spotkałeś się z sytuacją, kiedy podczas remontu, traciłeś czas i nerwy, na zmaganie się z tępymi narzędziami. Produkty firmy Olfa eliminują ten problem, ponieważ są niezwykle ostre i trwałe. Producent dba także o bezpieczeństwo swoich klientów, oferując kilka rodzajów pojemników na zużyte ostrza.

nożyczki olfa

Nożyczki Olfa

Amatorzy prac ręcznych, docenią także nożyczki firmy Olfa. Producent oferuje kilkanaście modeli nożyczek w różnych rozmiarach. Ich zaletą, jest bardzo wysoka trwałość oraz długowieczność, czego nie można powiedzieć, o zwykłych nożyczkach dostępnych w kioskach.

skrobaki olfa

Skrobaki Olfa

Narzędzia Olfa pomagające podczas remontów

Oferta firmy jest skierowana nie tylko dla modelarzy – jej produkty, są wykorzystywane przez profesjonalne ekipy remontowe. Producent oferuje szeroką gamę skrobaków do ścian i podłóg, które przyśpieszają wstępne przygotowanie powierzchni do późniejszego malowania.

Mimo stosunkowo niskiej ceny, oferują one znacznie wyższą wytrzymałość, niż standardowe produkty z hipermarketów budowlanych. Warto się w nie zaopatrzyć przed remontem, po to, by osiągnąć lepsze efekty, niższym nakładem sił.

maty do cięcia olfa

Mata do cięcia Olfa

Zabezpiecz swoje stanowisko pracy

Poważnym problemem podczas majsterkowania, jest nieuchronne niszczenie powierzchni stołu, na którym pracujemy, oraz szybkie tępienie się ostrzy. Olfa oferuje kilka rodzajów mat do cięcia, które nie tylko ułatwiają cięcie i zapobiegają przesuwaniu przedmiotu, ale także, dobrze zabezpieczają stół przed uszkodzeniami blatu. Mata trzyma się mocno stołu, a jej specjalna, samogojąca struktura, chroni nóż przed szybką utratą ostrości. Maty mają naniesioną podziałkę oraz (w niektórych produktach), zaznaczone kąty, co ułatwia precyzyjną pracę.

skalpel Olfa

Cadillac wśród skalpeli modelarskich – Olfa AK-4

Dlaczego warto zainwestować w narzędzia tej firmy?

Produkty firmy Olfa ułatwiają pracę, zwiększają przyjemność z majsterkowania czy sklejania modeli, a także, oferują wyższe bezpieczeństwo, niż narzędzia no-name. Skalpele modelarskie podniosą jakość twoich modeli na wyższy poziom. Do większości noży tej firmy, można dokupić pasujące ostrza, co w połączeniu z wytrzymałą obudową, znacznie wydłuża czas użytkowania narzędzi.

Zdjęcia: olfa.pl i olfa.com

Post a Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *