pages bg right
Posted by Wojtek on wrz 15, 2012
Golf – sport dla każdego?

Golf – sport dla każdego?

Golf od lat uważany jest za sport wyższych sfer i biznesmenów. Tymczasem okazuje się, że w golfa może grać w zasadzie każdy. Każdy, kto tylko ma czas, ochotę i odrobinę cierpliwości. Sport ten oferuje spacer na świeżym powietrzu, chwile koncentracji i emocji przedzielane czasem relaksu i pogawędki.

Jak zacząć przygodę z golfem?

Nowicjusze mogą rozpocząć przygodę z golfem na kilka sposobów.

  • Najłatwiejszym jest z pewnością kurs organizowany przez kluby golfowe, zazwyczaj kilka razy w roku. Tam pod okiem instruktora mamy szansę zgłębić  tajniki gry. Organizator  kursu zapewnia odpowiednie wyposażenie (kije, piłki) dlatego nie narażamy się na dodatkowe koszty w przypadku gdyby ten sport okazał się nie dla nas. Na zakup sprzętu możemy zdecydować się dopiero wtedy gdy zdecydujemy się kontynuować uprawianie tego sportu.
  • Istnieje też możliwość wykupienia indywidualnych lekcji z trenerem. Jest to na pewno o wiele szybsza i skuteczniejsza metoda nauki gry, lecz niewątpliwe bardziej kosztowna.
  • Kolejną opcją są wirtualne kursy, a także niezwykle popularne ostatnimi czasy gry na konsolę, w których użytkownik wykonuje ruchy w trzech wymiarach.
  • Ci, którzy najpierw wolą mieć solidne podstawy teoretyczne znajdą wiele podręczników poświęconych historii, technice i wszystkich szczegółach gry w golfa.

Jak widać istnieje wiele sposobów nauki, dlatego łatwo wybrać tą, która akurat najbardziej nam odpowiada.

na polu golfowym

© photocreo – Fotolia.com

Predyspozycje do gry w golfa

Początkujące osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z tym sportem zapewne zastanawiają się, czy do gry w golfa potrzebne są konkretne predyspozycje, cechy charakteru lub umiejętności. Z pozoru sport ten wydaje się być łatwym, jednak w rzeczywistości jest nieco skomplikowany. Opanowanie podstawowych umiejętności, takich jak uderzanie piłki różnymi technikami, dobieranie odpowiednich kijów, właściwe używanie siły i nadawanie odpowiedniej trajektorii lotu piłce wymaga ogromnych pokładów cierpliwości, spokoju i koncentracji. Nieuniknione są także bóle pleców, rąk, nadgarstków, nóg – trzeba być na to przygotowanym i nie zniechęcać się już na początku. Pocieszające jest jednak to, że z każdą kolejną lekcją czy grą nasze umiejętności będą coraz większe.

Golf może być sportem dla każdego. Z pewnością nie jest zarezerwowany tylko dla elitarnych członków klubów golfowych. Wdrożenie się do golfowego świata nie jest trudne, wystarczy chęć, odrobina wolnego czasu i samozaparcia. Przyjemność płynąca z gry z pewnością wynagrodzi godziny spędzone na nauce i doskonaleniu umiejętności.

Post a Comment

2 komentarze to “Golf – sport dla każdego?”

  1. yewtree5 pisze:

    Można również zacząć swoją przygodę od mini golfa grając w ogródku lub nawet w budynku, gdzie są np. długie korytarze. Sprzęt trochę tańszy, a można sprawdzić swoje predyspozycje do tej gry.

  2. Bartosz pisze:

    Istnieje przeświadczenie, że golf to sport dla bogatych. Moim zdaniem już tak nie jest. Osoba która chce pograć w golfa czy też nauczyć się gry, może za kilkadziesiąt złotych wypożyczyć sprzęt i pograć na polu golfowym. Owszem profesjonalny sprzęt kosztuje ale to tak, jak w każdej dziedzinie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *