pages bg right
Posted by Wojtek on wrz 14, 2012
Blog sposobem na hobby

Blog sposobem na hobby

Wiele osób postanawia, że chce założyć bloga, jednak szybko rezygnuje z tego pomysłu, gdyż nie wie jak go prowadzić, i czy tematyka jest dla innych ciekawa. Często zadają sobie pytania o to jak go rozpowszechnić. W tym artykule chciałbym się skupić na tym o czym można prowadzić swój internetowy dziennik. Porady o tym jak założyć bloga oraz jak go promować w sieci znajdziesz podążając za linkami.

Tematyka bloga

Pierwszym tematem, któremu możemy poświęcić naszego bloga jest nasza pasja, hobby. Łatwo napiszemy o tym o czym wiemy bardzo dużo. W końcu tym się interesujemy i możemy coś na ten temat powiedzieć, choć niekoniecznie jesteśmy w tej dziedzinie profesjonalistami. Ciągle się rozwijamy, a prowadzenie bloga na ten temat może tylko nam w tym pomóc. Na takim blogu można umieszczać najświeższe informacje, nowości, wiadomość o pewnych wydarzeniach, które maja mieć miejsce w niedalekiej przyszłości, później natomiast można je opisać. Jeżeli wykonujemy jakieś prace ręczne, można dodawać w postach instrukcje. Fajnym tematem jest blog kulinarny, ze sprawdzonymi przepisami. Warto dodawać zdjęcia, które wzbogacą treść bloga.

Chciałbym też zaproponować prowadzenie bloga o swoich idolach: modelkach, aktorach, muzykach i wielu innych. Na takim blogu można umieścić informacje o tej osobie, jej osiągnięcia, krótki życiorys. Oczekiwany rezultat może przynieść regularne opisywanie nowości, które tyczą się tej osoby, ewentualnie, jeśli to muzyk, można wspominać o koncertach, nowych płytach.

Przejdę teraz do kolejnego tematu na bloga. Myślę, że to będzie najlepsza moja wskazówka. Najzwyczajniej w świecie można pisać blogi o sobie. Można potraktować go jako pamiętnik, ale tylko wtedy, jeżeli nie wstydzimy się i chcemy podzielić się naszymi wspomnieniami z innymi, bo musimy pamiętać, że na naszego bloga może wejść każdy. Niektórzy dzielą się swoimi uczuciami, problemami. Możemy wstawiać zdjęcia z wakacji, mówić o swoich przyjaźniach, miłościach. Jeżeli jednak chcemy się o kimś wypowiedzieć negatywnie, lepiej nie pisać nic i zostawić to dla siebie. Takie problemy rozwiązujmy między sobą. Pamiętaj, że istnieje coś takiego jak wolność słowa, ale trzeba też znać prawa tej drugiej osoby.

jak prowadzić bloga

© Cult12 – Fotolia.com

Blog na poważnie

Możesz również zająć się trudnymi sprawami. Warto czasem poruszyć jakiś temat psychologiczny czy filozoficzny i zachęcić czytelników do dyskusji. Oni także mogą wypowiadać się na Twoim blogu. Myślę, że to tez jest ciekawy sposób na urozmaicenie swoich postów.

Znam osoby, które swojego bloga poświęciły sztuce, zwłaszcza kiedy sami są autorami. Jedna z moich znajomych pisze wiersze i chciała podzielić się nimi z innymi ludźmi i wykorzystała do tego właśnie bloga. To samo można robić z piosenkami, rysunkami, fotografią, grafiką czy własnoręcznymi wyrobami.

Post a Comment

One Response to “Blog sposobem na hobby”

  1. yewtree5 pisze:

    Na początku zakładając bloga z reguły nie myślimy o tym czy możemy na nim także zarobić. Sama przyjemność z prowadzenia takiej strony i nawiązywanie więzi z innymi internautami jest dla nas wystarczającą nagrodą za czas i wysiłek jaki temu poświęcamy. Jednak po jakimś czasie zauważamy, że właściciele innych blogów coś na nich zarabiają. Jedni mniej, inni więcej, a niektórzy nawet o tym piszą na swoich blogach. W tej sytuacji potrzebna jest nam analiza rynku, analiza obszaru na jakim działamy i podjęcie decyzji, czy będziemy działać w tym samym kierunku tak jak większość innych blogerów, czy jednak zdecydujemy się na znalezienie niszy, gdzie jeszcze nikt inny nie zarabia.
    Podejmując nowe wyzwania związane ze zmonetyzowaniem internetowego ruchu jaki trafia na naszą stronę warto dalej pamiętać o naszej pasji, która zapoczątkowała powstanie bloga. Pielęgnowanie tego hobby i czerpana z niego satysfakcja jest pewniejsza niż mniejszy, czy większy zarobek na stronie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *