pages bg right
Posted by Wojtek on wrz 8, 2012
Akwaterrarystyka – niegroźne hobby?

Akwaterrarystyka – niegroźne hobby?

Osoby, które zaczynają interesować się akwarystyką i terrarystyką zazwyczaj traktują te zajęcie jako niegroźne hobby. Same są zdziwione, gdy zaczynają poświęcać mu coraz więcej czasu odkrywając, że poznawanie świata wodnych i wodno-lądowych zwierząt może być nie tylko pouczające, ale i prawdziwie fascynujące.

Przed zakupem

Wielu potencjalnym akwarystom wydaje się, że przygodę z tym hobby powinno się rozpocząć od zakupu akwarium lub terrarium, znawcy tematu uważają jednak, że nie jest to wcale najlepszy pomysł na start. Ich zdaniem, o wiele bardziej pożyteczne będzie zapoznanie się z fachową literaturą, która przybliży zwierzęta słodkowodne i ryby morskie. Akwarystyka to pasja wymagająca pewnych inwestycji, dobrze mieć zatem pewność, że dokonujemy ich w przemyślany sposób
Gdy jesteśmy już przekonani o tym, że chcemy hodować węże, żółwie oraz inne zwierzęta zamieszkujące w terrarium, powinniśmy udać się do sklepu zoologicznego. Pierwsza wizyta ma kluczowe znaczenie dla naszego nowego hobby, warto zatem wybrać sklep dobrze wyposażony, w którym można liczyć nie tylko na przystępne ceny kolejnych produktów, ale również na zaangażowanie ze strony sprzedawcy. Najlepiej, jeżeli i on hoduje rybki, wtedy bowiem możemy korzystać ze zgromadzonej przez niego wiedzy popartej doświadczeniem. Jeżeli jednak sprzedawca nie podziela zachwytu, jaki wywołują w nas węże i żółwie, ale kocha zwierzęta i zna się na ich hodowli, również powinien być dla nas cennym wsparciem.

Pseudemus scripta elegans - żółw błotny z USA

Rybki mają wymagania

Jeszcze przed dokonaniem pierwszych inwestycji powinniśmy uświadomić sobie również, że decydujemy się na hobby wymagające od nas nie tylko czasu, ale również zaangażowania finansowego. Może się wydawać, że utrzymanie jaszczurki nie jest tak kosztowne, jak utrzymanie psa, nie możemy jednak pozbawić zwierzęcia możliwości przebywania w warunkach zapewniających mu komfort. Pamiętajmy również o tym, że niektórzy mieszkańcy terrarium mogą być kłopotliwi dla otoczenia, jeżeli więc naszą pasją są węże, musimy dokładać wszelkich starań, aby nie płoszyły nie tylko domowników, ale i sąsiadów.
Niektórzy znajomi z pewnością będą zarzucać nam, że akwarystyka i terrarystyka to dość niewdzięczne hobby. Rzeczywiście, rybki nie okażą nam przywiązania w ten sposób, w jaki okaże je pies. Zaproszą nas jednak do fascynującego świata, który wcale nie jest dostępny dla wszystkich ludzi, a możliwość obserwowania ich zwyczajów z pewnością wynagrodzi nam ewentualne trudy.

Incoming search terms:

  • żółw błotny
  • żółw amerykański
Post a Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *