pages bg right
Posted by GhostRaider on lip 8, 2016
Jak zachować się podczas ataku terrorystycznego?

Jak zachować się podczas ataku terrorystycznego?

Większość osób, podczas realnego zagrożenia życia i zdrowia, traci zdrowy rozsądek i podejmuje złe decyzje. Stosując się do kilku prostych zasad, można zwiększyć swoje szanse na przeżycie. Zobacz jak przetrwać zamach terrorystyczny i uniknąć obrażeń.

  • Podczas ataku zbrojnego, należy albo oddalić się jak najdalej od zajścia, chyba, że zostaniemy wzięci jako zakładnik. Gdy strzały padną w pomieszczeniu, należy oddalić się od drzwi i okien, a najlepiej, zabezpieczyć pomieszczenie w którym się znajdujemy, zamykając drzwi na klucz lub barykadując je.
  • Konieczne jest także wyłączenie telefonów komórkowych, by nie zostać usłyszanym przez agresora.
  • Jeśli zostaniemy wzięci jako zakładnik, nie atakujmy napastnika i pytajmy o pozwolenie wykonania wszystkich czynności. Atakowanie terrorysty lub niedostosowanie się do jego poleceń, naraża nas na śmierć. Jeśli zaczekamy do przybycia służb, znacznie zwiększy się nasza szansa na przeżycie.
  • W przypadku wybuchu, należy w pierwszej kolejności uciekać, a jeśli nie mamy takiej możliwości, padnijmy na ziemię, lub schowajmy się za osłoną. Warto także powiadomić inne osoby o niebezpieczeństwie.
  • Nie należy także dotykać bagażu zostawionego bez opieki – jeśli mamy pewność, że walizka lub torba leży w jednym miejscu przez dłuższy czas, należy powiadomić o tym policję lub inne służby.

Przeżyć atak islamistów?

Zobacz więcej tutaj link.

Post a Comment

One Response to “Jak zachować się podczas ataku terrorystycznego?”

  1. Piotr pisze:

    Takie plakaty powinny być w każdym miejscu publicznym. Ale lepsze są filmiki – więcej uczą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *